Hotel Solny

Tradycja w nowej odsłonie

Nasza historia

Hotel Solny został wybudowany w 1976 roku i przez wiele lat był jednym z najlepszych i najbardziej prestiżowych hoteli w regionie i kraju. W swoich progach gościł wielu znakomitych gości, od aktorów, muzyków po członków rządu, premierów oraz prezydentów.

 • hotel_solny_historia01.jpg

  od 1976r.

  Wielu mieszkańców Kołobrzegu do dziś ma w pamięci swoje studniówki, wesela czy inne uroczystości odbywające się w Hotel Solny, nie wspominając już o podziwianiu na parkingu hotelu pięknych zagranicznych samochodów czy zbieraniu z zaplecza puszek po kolorowych zagranicznych napojach. Prze wiele lat Hotel Solny cieszył się ogromną popularnością wśród gości z kraju i zagranicy, i choć upływający czas pozostawił swoje ślady na hotelu, jego tradycja pozostaje żywa do dziś.

 • historia_img1.jpg

  2011r.

  W 2011 roku Hotel Solny został zakupiony przez rodzinną spółkę Solny Investment, która stanęła przed ogromnym wyzwaniem ponownego ożywienia Hotelu Solny i nawiązując do jego tradycji ponownego stworzenia miejsca, które swoim charakterem oraz gościnnością przyciągnie gości i zapewni im udany pobyt. W 2015 roku Spółka Solny Investment rozpoczęła proces rewitalizacji i odnawiania hotelu..

 • hotel_solny_historia02.jpg

  2015r.

  W 2015 roku Spółka Solny Investment rozpoczęła proces rewitalizacji i odnawiania hotelu.

 • hotel_solny_historia03.jpg

  2017r.

  Rok 2017 był prawdziwym przełomem w procesie inwestycji, w hotelu zostały wyremontowane wszystkie pokoje wraz z łazienkami, zyskały one nowy, świeży i komfortowy design aby zapewnić naszym gościom pełen komfort i udany wypoczynek.  Druga połowa 2017 roku to dalsze prace związane między innymi z unowocześnieniem korytarzy, zewnętrznej elewacji oraz restauracji wraz z lobby i recepcją a także części konferencyjnej hotelu. Kolejne etapy przewidziane na 2018 rok to przebudowa części spa oraz odnowy biologicznej a także rozpoczęcie inwestycji związanej z rozbudową Hotelu Solny o kolejne 150 pokoi wraz z nowoczesnym zapleczem konferencyjno-bankietowym oraz krytym basenem.

 • historia_img5.jpg

  2018/2019

  Rozbudowa hotelu Solny.

 • solny_resort_c_16_07_by_makadu_agency.jpeg

  2021

  Uruchomienie Apartamentów Inwestycyjnych Solny Resort

 • relaxinn_1_by_agencjamakadu20201112012.jpeg

  2022

  Inwestycja Villa Solny w Ustroniu Morskim